Hlavní menu


Další nabídka

GPS 50°29'29.714"N, 15°9'47.053"E
Počasí online

Akce


Nejčtenější články


Informujeme


T.O. Krásná divoška

Vloženo: 10.03.2015 | Přečteno 2514x

T.O.Krásná divoška se nachází v katastru Dolní Bousov.

Kontakt na šerifa: wild.eddie@seznam.cz
webové stránky T.O.: http://sites.google.com/site/tokrasnadivoska/

 

Historie T.O. Krásná divoška z let 2004-2009

Historie trampské osady Krásná divoška se začíná psát v době kdy se ještě po rozlehlé prérii divokého Bousova proháněla milionová stáda bizonů.

Z kraje léta roku 2004 si kamarádi Wild Eddie(Jiří Kornalík), Zoli Terminátor (Zoltán Rigó) a jeho žena Martinka plní svůj sen a zakládají trampskou osadu. Omladinou osady se stává  Wild  Eddieho dcera Sněženka (Michaela). A vůbec nejmladší člen osady je zatím ještě Zoliho a Martinky syn Stínovej (Ondřej). O rok později,v měsíci růží, do osady vstupují Veverka starší a Veverka mladší (Veroniky Zítové). Ty ale o rok později v osadě končí. V tento měsíc také vstupuje do osady  Irenka Štrosová a Pete( Zdeněk Jinoch). V bláznivém měsíci téhož roku do osady vstupují kamarádi Jarda Mlejnek, Tomáš  Pitrmoc a Lenka Kohlerová s dětmi Tomem a Markétou, ale  ona s dětmi po roce v osadě, pro nedostatek času, končí a končí také Jarda a Tomáš. V měsíci hladu roku 2006 se narodil Zolimu Terminátorovi a Martince, zatím nejmladší človíček naší osady Michálek. V měsíci růží roku 2007 jsou přijati do osady kamarádi Džandžik a Srnka. Důležitou součást naší osady tvoří i muzikanti. Od samého vzniku nám zajišťoval muziku kamarád Čvachta( Jarda Vohnout) a v roce 2006 se k němu přidává i kamarád Včelka (Jarda Pavlišta). Dohromady tvoří trampskou skupinu Krásná divoška. S nimi si občas zahrají kamarádi Viking (Zdeněk Plešinger), Stray mandolin (Zdeněk Kornalík). V roce 2008 založili Včelka se Čvachtou svou vlastní skupinu „Lotři“ a tím jsme ochuzeni o vlastní kapelu, ač kluci pro nás hrají jakoby nám patřili. Na podzim loňského roku, při akci „večer plný trampských písniček“, jsme do osady přijali kamaráda Vikinga, kamaráda Straye mandolina a Jirku a Álu Knappovi.

Mimo  spoustu grilovaček, výletů, vandrů děláme každý rok tyto akce:
Série zimních výletů s názvem „Zimní sobotní putování s divoškou po krásách českých“. Vždy první sobotu v měsíci  červnu slavíme zapálením slavnostního ohně výročí.
Poslední sobotu v měsíci červnu vzpomínáme veselými historkami na kamarády, jejichž duše překročily řeku a odešly do zemně věčného štěstí a to při akci „Kamarádský memoriál-vzpomínkový výšlap“.
Poslední sobotu v měsíci  říjnu máme osadní slezinu, kterou zakončujeme písničkovým večerem známým jako „Večer plný trampských písniček“.
Máme spousty fajn kamarádů i v jiných osadách. A vzájemně se navštěvujeme.
Jmenovitě:
T.O.B.Black tornádo,
T.O.P.Watseka,
T.O.P.Bílé skály,
S.O.M.B,
S.O.Ú.N,
T.S.Kamarádi řezenské tlupy,
T.O.M.B.Eden.
T.O.Údolí oddechu,

Wild Eddie a Sněženka jezdí k opravdovým euroindiánům-kmen Dakota. A nesmíme zapomenout na kamarády z nejlepší folkové  kapely v kraji a to Sunset.
Na vandry a výlety jezdíme společně nebo i každý zvlášť po celé republice. Tak např.: Český ráj, Česko-Saské Švýcarsko, malá a velká Amerika, Kokořínsko, Adršpašsko Teplické skály, také jsme prošli Berounku, Jizerky, Šumavu, Krkonoše, České středohoří, Máchův kraj, Ladův kraj, Divokou Orlici, Orlické hory, ale i cizina nám není ciz í -Vysoké a Níské Tatry.

Tak a to je kratičká historie trampské osady Krásná divoška.
Snad jen ještě na závěr: historicky prvním šerifem osady se stal a stále je W.Eddie


Článek napsali Sněženka a Wild Eddie.