Hlavní menu


Další nabídka

GPS 50°29'29.714"N, 15°9'47.053"E
Počasí online

Akce


Nejčtenější články


Informujeme


Zajímaví lidé

 

Bohuslav Jan Horáček, mecenáš Českého ráje

„Měl jsem v životě to štěstí, že jsem vydělal trochu peněz a mám radost, když je mohu věnovat kraji, ve kterém jsem se narodil. Když jsem se před lety poprvé vrátil, viděl jsem, že je tu život často na opravdu nízké úrovni a tak doufám, že se to mojí zásluhou trochu, alespoň v tomhle kraji, zvedne." Tato slova pronesl pan Horáček v jednom z mála rohovorů na otázku, proč to všechno pro Český ráj dělal

František Živný, armwrestler

Páka je sportem pro silné – a pro všechny, jak potvrzují povolání a původní sporty české elity: tesař, bodyguard, vzpěrač, řidič kamionu, hokejista, řezník, plavec, boxer, zápasník…

Vzpomínka na Antonína Bocha, pana řídícího z Libošovic

Volné chvíle trávil četbou a řešením svých oblíbených matematických příkladů, rovnic a záhad. Věnoval se s radostí dvěma vnučkám a stále udržoval kontakt se svou rodinou v Podkrkonoší.

O panu učiteli Josefu Brožovi, básníkovi z Českého ráje

Panu učiteli s láskou, aneb nejlepší kantor mého života.

Míla Vaňková, vyšívání ubrusů

Spíš jsem samouk. A moc mě to baví. Proto vám ráda ukážu svá dílka.

Zdeňka Nečesaná, varhanice z Českého ráje

Od roku 1996 studovala na Pražské konzervatoři obor Hra na akordeon (abs.2002) a od r. 2000 obor Hra na varhany, klavír a cemballo ve třídě Prof. Jana Hory a Jany Macharáčkové- klavír (abs.2006).

Zdeněk Koštíř, hudebník a kutil

Pan Zdeněk Koštíř celý život dělá to, co ho baví. Celý jeho život ho provází hudba společně se sběratelstvím a poslední roky se také věnuje motorismu a kutilství.