Hlavní menu


Další nabídka

GPS 50°29'29.714"N, 15°9'47.053"E
Počasí online

Akce


Nejčtenější články


Informujeme


Uděláte mně to znova?

Vloženo: 12.05.2015

Libošovický ochotnický spolek LOS

uvádí francouzskou komedii

autor: Laurent Ruquier
Uděláte mně to znova?

   Slovo o hře:
Lékař Jouvance je nucen přijmout na zástup za svou nemocnou sekretářku novou dívku. Slečna Claudine vnese do zavedené ordinace rozruch a živelnost. Je prostořeká, zpočátku se dokonce zdá zcela „nepoužitelná“, přesto si ji Jouvanceovy pacientky oblíbí. Především více než osmdesátiletá paní Carnot, která u plastického chirurga tráví svůj volný čas omlazováním, jako jiné ženy zabíjejí nudu pletením či vyšíváním. Na mladou sympatickou sekretářku však žárlí doktorova manželka, spolumajitelka ordinace a nutno dodat, že právem…
 Typická situační komedie z francouzského prostředí si bere na mušku ožehavé téma současného ženského světa. Autor chce svou hrou, v níž se to hemží umělými ňadry, pevnými zadečky a upravenými nosíky, především pobavit. Je na divákovi, aby posoudil, zda se mu to daří. Hra měla světovou premiéru na podzim roku 2005 v pařížském Théâtre des Variétés.“

 

Laurent Ruquier
Uděláte mně to znova?
Přeložil Jaromír Janeček

Režie: Jiří Pošepný
 
Osoby a obsazení

Doktor Jouvance Vratislav Kozák
Madam Jouvance Marie Šimková
Claudine Brunet Radka Svobodová
Madam Carnot Eva Loumová
Madam Frantini Pavlína Stoklasová
Madam X Jitka Hauerová
Clod Pitie Josef Lhoták
Scéna Jaroslav Barták jh.
Světla,zvuk Jiří Pošepný
Maskérka Blanka Kobrová
Nápověda Hana Chlomková, Jana Tanečková

Premiéra 27.12.2013 v 19.00 hodin v Hotelu Český ráj Libošovice

Nositele autorských práv k dílu zastupuje DILIA
divadelní, literární,audiovizuální agentura
občanské sdružení, Krátkého 1 Praha 9

„Lidé se denně vystavují rizikům. Když přecházíte ulici nebo jedete autem, berete na sebe riziko, že z vás bude mrzák. Pokud přijdete ke mně, tak to nejhorší, co se vám může stát je, že odejdete jako krasavice.“

                           MUDr. Jouvance

 

Vážení diváci,
nad klinikou plastické chirurgie Jouvance převzal odborný dohled ústav chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou a dohlíží nad zákroky MUDr. Jouvance.  Samozřejmě za nepovedené zákroky nebere na sebe žádnou zodpovědnost.
Doktor Jouvance je předním odborníkem v oblasti estetické a plastické chirurgie. Je členem světově uznávané The Europian Academy of Facial Plastic Surgery (EAFPS)

                                                  LOS

 

Vážení divadelní přátele,

touto cestou děkujeme spoluobčanům a přátelům divadla v Libošovicích za jejich pomoc při realizaci a znovu obnovení ochotnického spolku a možnost znovu hrát divadlo v Libošovicích.


Lidé a organizace kterým patří poděkování:

Jaroslav Valášek
Pavel Podlipský
Mirek Svoboda
Karel Franče
Božena Frančová
Radka Svobodová
Vít Svoboda ml.
Josef Svoboda
Vratislav Kozák
Jakub Pošepný
KIS Hronov
Obec Libošovice


Květoslav Fryšný
*  27.12.1925  v Náchodě
+  27.2.2012 v Libošovicích
Divadlu Květoslav Fryšný propadl zhruba ve 12 letech. "To si mě vybral jeden starý pán, který v Náchodě režíroval ochotnické divadlo. Pak jsem zkusil ještě dvě tři představení - a byl jsem ztracen. Propadl jsem jevišti na celý život."
Na vesnicích bývalo divadlo vždy doménou pana řídícího učitele. Ne jinak tomu bylo i v Libošovicích. Když se ale řídícímu zdálo, že pan Fryšný do dění ochotnického spolku moc mluví, navrhl, aby zkusil sám něco zrežírovat s dětmi. A tak se stal z herce také režisérem. Sekorova "Ferdu Mravence" připravil a hrál s libošovickými dětmi hned dvakrát - podruhé s dětmi tehdejších dětí. Dnes se už těžko spočítá, kolik představení se pod vedením a za účasti Květoslava Fryšného sehrálo. A nebyla to jenom představení. Pořádaly se tu kabarety, silvestry, jezdilo se na divadelní přehlídky, jiné ochotnické spolky zajížděly do Libošovic.Jedno z poslední představení, které tu dávali, byl "Ženský boj" od Klicpery v roce 1983. Tehdy napočítali 18 repríz. Poslední představení bylo „ Muž na talíři“.Po té  byla hospoda na návsi uzavřena. Důkladně se přestavovalo. Z dnešního pohledu je nepochopitelné, že po rekonstrukci bylo soukromým provozovatelem zazděno jeviště, místo kterého vznikl bar. Jakoby někdo nechtěl, aby se lidé scházeli. Divadlo se od té doby v Libošovicích nehraje.
(Zaznamenáno v Libošovicích v listopadu 1997)
V roce 2008 při mém setkání s panem Květoslavem Fryšným jsem často hovořil o divadle a on mi řekl:
„Stále se množí žádosti, abychom něco připravili . Představu bych měl, ale mám už roky a zdravíčka málo. Měl by to vzít někdo mladý, kdo bude mít pro tuhle práci stejné zázemí, jako jsem měl já ve své manželce. Bez toho by to nešlo. Já potřebuji být pořád mezi lidmi. Zastavit se, popovídat, zeptat se na zdraví, pomoci, když mohu. Víte, já mám lidi rád ...“
Dnešní představení je věnováno právě panu Květoslavu Fryšnému jako poděkování za jeho velkou práci pro ochotnické divadlo.
Vážený pane Fryšný,mám pro vás jeden vzkaz:  
  „Ty utržený vagóny zase lítaj po jevišti.“                            
                                za Libošovický ochotnický spolek LOS
                                                                           Jiří Pošepný