Hlavní menu


Další nabídka

GPS 50°29'29.714"N, 15°9'47.053"E
Počasí online

Akce


Nejčtenější články


Informujeme


20.Senecká ruka 2013

Vloženo: 10.03.2015 | Přečteno 1890x

Slovenské město Senec bylo již podvacáté hostitelem soutěže Senecká ruka, mezinárodní soutěže silných mužů i žen. Letos se zúčastnil i legenda světového armwrestlingu John Brzenk, který si našel čas i na veřejnou besedu.
Setkání s Johnem Brzenkem, jeho velkým vzorem, dal přednost František Živný, legenda českého armwrestlingu, před mistrovstvím Evropy. Setkali se spolu poprvé a František toho nelituje. Ale nepředbíhejme.

Letošní Senecká ruka je Františkovou šestou a dosavadní bilance byla jedno zlato a tři stříbra. Speciální příprava na tuto soutěž probíhala po dobu 10 týdnů, držel přísnou životosprávu, ale nehubl, přijímal více bílkovin. Týden věnoval vytrvalosti, posledních 10 dnů trénoval tak, aby jej nebolely klouby. Chtěl dokázat, že nepatří do starého železa. Do Senice jej doprovodili neteř Veronika, dříve sama aktivní pákařka, a jeden ze sponzorů, Miroslav Roháček.

Soutěže se účastnilo 155 závodníků z 15 zemí. Senecká ruka je poloprofesionální soutěž s finanční odměnou pro nejlepší. Za naši zemi se účastnilo 8 mužů a 3 ženy.

František se kvalifikoval pro obě ruce do váhové kategorie nad 95kg. V kategorii na levou ruku se kvalifikovalo 19 soutěžících. František se hned v prvním kole utkal s Johnem. Na tento souboj se pořádně vyhecoval a po 30 sekundách divácky atraktivního boje jej vyhrál. Nasnímaný souboj František nakonec obsadil 5.místo a dosáhl na nejlepší umístění na levou ruku po svém úraze na mezinárodní soutěži.

V kategorii na pravou ruku nastoupil jen do dvou soubojů, které oba prohrál. Své sehrála únava po cestě, souboj na levou ruku, ale hlavně plná a nevětraná hala.

Celkově má František dobrý pocit ze soutěže. Jeho setkání s Johnem ve svých časopisech a stránkách uvedly armwrestlingové svazy Slovenska, Ukrajiny a Maďarska. Videa jsou vystavena na youtube.com.

Velkou Františkovou podporou stále jsou rodiče, sponzoři pp.Zetka (od roku 1998) a Roháček (od roku 2006), psychicky Zbyněk Kotrman, tréninkově pokrevní bratr Lukáš Mráz. Další soutěží, na kterou se František připravuje, je Mistrovství České republiky v Kostici (u Břeclavi).

 

kliknutím na foto se foto zvětší