Hlavní menu


Další nabídka

GPS 50°29'29.714"N, 15°9'47.053"E
Počasí online

Akce


Nejčtenější články


Informujeme


Zajímaví lidé

 

Dobrák od Kosti. Sběratel dal za pohlednice s hradem jako za drahé nové auto

Potřebujeme vzory, je třeba připomínat příběhy dobrých lidí, říká kronikářka

doc. Ing. Milan Kálal, CSc.

Dne 26.dubna 2020 zemřel rodák z Mladějova doc. Ing. Milan Kálal, CSc..

Jaromír Kubů, kastelán na hradu Karlštejn

Karlštejnský kastelán Jaromír Kubů se rozhodl po jednatřiceti letech opustit pomyslný hradní trůn. Patrně nikdo nestrávil na hradě tak dlouhý čas. „Jedna moderátorka mi řekla, že jsem tu pravděpodobně fyzicky déle než samotný Karel IV. Myslím, že je to nejspíš pravda,“ říká kastelán.

Bohuslav Jan Horáček, mecenáš Českého ráje

„Měl jsem v životě to štěstí, že jsem vydělal trochu peněz a mám radost, když je mohu věnovat kraji, ve kterém jsem se narodil. Když jsem se před lety poprvé vrátil, viděl jsem, že je tu život často na opravdu nízké úrovni a tak doufám, že se to mojí zásluhou trochu, alespoň v tomhle kraji, zvedne." Tato slova pronesl pan Horáček v jednom z mála rohovorů na otázku, proč to všechno pro Český ráj dělal

František Živný, armwrestler

Páka je sportem pro silné – a pro všechny, jak potvrzují povolání a původní sporty české elity: tesař, bodyguard, vzpěrač, řidič kamionu, hokejista, řezník, plavec, boxer, zápasník…

Vzpomínka na Antonína Bocha, pana řídícího z Libošovic

Volné chvíle trávil četbou a řešením svých oblíbených matematických příkladů, rovnic a záhad. Věnoval se s radostí dvěma vnučkám a stále udržoval kontakt se svou rodinou v Podkrkonoší.

O panu učiteli Josefu Brožovi, básníkovi z Českého ráje

Panu učiteli s láskou, aneb nejlepší kantor mého života.

Míla Vaňková, vyšívání ubrusů

Spíš jsem samouk. A moc mě to baví. Proto vám ráda ukážu svá dílka.

Zdeňka Nečesaná, varhanice z Českého ráje

Od roku 1996 studovala na Pražské konzervatoři obor Hra na akordeon (abs.2002) a od r. 2000 obor Hra na varhany, klavír a cemballo ve třídě Prof. Jana Hory a Jany Macharáčkové- klavír (abs.2006).

Zdeněk Koštíř, hudebník a kutil

Pan Zdeněk Koštíř celý život dělá to, co ho baví. Celý jeho život ho provází hudba společně se sběratelstvím a poslední roky se také věnuje motorismu a kutilství.