Hlavní menu


Další nabídka

GPS 50°29'29.714"N, 15°9'47.053"E
Počasí online

Akce


Nejčtenější články


Informujeme


SKYWAY EKOFEST 2019

Vloženo: 04.09.2019 | Přečteno 3116x

SKYWAY EKOFEST 2019
napsala Kateřina Machová


Den 1. - MINSK

Jsme zpátky z naší úžasné cesty do Běloruska. Za těch pár dní jsme toho opět stihli tolik zažít, že by se to do jednoho příspěvku nevešlo. Rozhodla jsem se rozdělit reportáž o návštěvě Běloruska na 3 části.

První den jsme strávili prohlídkou města Minsk, kde jsme byli ubytovaní v BonHotel.

Minsk je nově vybudované město, kde na 400 km2 žije téměř 2miliony obyvatel. Je to obrovské, krásné, čisté, udržované, prostorné a klidné město. Minsk byl za války vybombardován a po válce nově vystavěn. Rozkládá se na rovné obrovské ploše, takže trvá docela dlouho, než se přejede z bodu A do bodu B, ale silnice jsou rovné, všude je spousta prostoru, budovy udržované a všude spousta parků a upravené zeleně.

Životní úroveň bych řekla, že je o něco nižší než u nás, potkali jsme hodně starších typů aut, výlohy některých obchodů a zároveň i některé reklamy jsou retro, musím uznat, že vše působilo klidně. Žádný shod, žádný stres, nikdo nikam nespěchal, ve městě vládla klidná a pohodová atmosféra, což sem považovala za mnohem velké plus.

Naprosto báječná byla projížďka dvoupatrových vyhlídkovým autobusem. 2 hodiny jsme se mohli kochat krásami Minsku se sluchátky na uších. Jen čeština ani slovenština nebyla, tak jsme měli příležitost zdokonalovat se v cizích jazycích.

Za co jsem ale v tomto úžasném projektu nejvíc vděčná, je společnost, se kterou jsem mohla pobyt absolvovat. Díky SkyWay jsem získala spoustu nových přátel, kteří si na nic nehrají, nikoho nesoudí, nepomlouvají, dokáží vyslechnout, podpoří, pobaví, pomohou a vždy slyším to co právě potřebuji. Za to vám všem patří obrovské díky.

Vím, že jsem tu správně. Mít takovou partu kolem sebe je k nezaplacení.

 

Den 2. - Eco Fest

Událost Eco Fest a s ním spojená návštěva EcoTechno Parku byla tou hlavní událostí naší návštěvy Běloruska.

Hned ráno po vstupu do EkoTechnoParku jsme si vystáli frontu na to, abychom se mohli svézt UniCarem. Zážitek to pro mě byl úžasný. Na vlastní kůži jsem si vyzkoušela, že dopravní moduly jsou opravdu skutečné, krásné, provozuschopné a vejde se dovnitř celkem dost lidí.

Rozjezd byl hladký, i bez držení jsem téměř nepoznala, že se UniCar rozjel. Provoz je tichý, hladký. Uvnitř vypadá hodně luxusně a cestující mohou sledovat cestu na obrazovce. Když jsem potom za námi viděla tu frontu, a plně stejnou po celý den, byla jsem ráda, že jsme jízdu absolvovali ráno a po zbytek dne se mohli kochat celým Parkem.

Všude bylo možné vstoupit, vše si prohlédnout, osahat, vyfotit, natočit a celý den bylo čím se kochat. Byla zajištěná i zábava pro nejmenší. Děti se mohly houpat na houpačkách, navštívit skákací hrady, stavět kostky lega a volně běhat. Nechyběly také stránky se suvenýry, propagačními materiály a občerstvením. Velkým překvapením pro všechny byla polní kuchyně, dárek pro investory od pana Yunitského, kde se podávaly kroupy s uzeným masem, chlebem, okurkama a ovocný nápoj. Musím říct, že i když to může znít jako obyčejné jídlo, tak to bylo vynikající.

Prošli jsme si také sady. Věděla jsem o tom, že investoři buďto dostali, nebo si mohli zakoupit ovocné stromy. Ale už sem netušila, že najdeme i jiné druhy zeleniny a ovoce a budeme moci také ochutnat. V sadové části se kromě jabloní pěstují také ořechy, víno, ovocné keře, jahody, mrkev, saláty, rajčata, okurky, kukuřice, ředkvičky,... No, zírali jsme na ty skleníky plné rajčat.

Celý areál byl upravený, čistý, posekaný, takže sme mohli s kroupama vegetit na trávě. Atmosféra byla naprosto pohodová. Lidé byli nadšení, že tam mohou být a vše vidět na vlastní oči. A já také. Byl to pro mě skvělý a velmi významný zážitek. Teď už mi nikdo, naprosto nikdo nenamluví něco o podvodu. Byla jsem tam, vše viděla na vlastní oči, osahala si, projela se, zažila jsem osobnost pana Yunitského a jeho proslov., jehož překlad ještě dodám. A myslím, že takto jako já se tam přesvědčilo několik tisíc lidí.Nevím přesné číslo, ale asi bude velké, celý den bylo všude plno.

Velmi doporučuji pro tento zážitek, přesvědčení si osobně dojet. Pocity, zážitek a atmosféra se nedají autenticky převyprávět, přenést. Osobní zkušenost je nenahraditelná.

26.8.2019 bude v Kosmonosech opět prezentace. Přijďte si poslechnout, podívat se alespoň sem.

Na tuto událo jsem si pořídila nový telefon, fotila a točila pro vás a teď mi nekomunikuje s PC a videa nejdou přehrát. Dodám tedy malinko později, ať už se můžete kochat alespoň fotkami.

 

Den 3. - Konference, aneb jeden velký mejdan

V neděli po Ecofestu jsme společně vyrazili na mezinárodní konferenci, která se konala v Minsku ve sportovní hale. 
Když jsem slyšela o tom, že SkyWay má pro návštěvníky připravený program, vůbec jsem nečekala, že to bude v tak velkolepém stylu.
Tato konference se s přehledem dá nazvat jako nejlepší mejdan na kterém Jsem kdy byla. Absolvovala jsem už několik konferencí a seminářů i od jiných společností, ale žádná se absolutně nevyrovná této. To bylo prostě velkolepé, prostě waaauuuu, jeden velký luxus.
V průběhu celého dne jsme měli možnost sledovat jednotlivá vystoupení proložená povídáním kurátorů a ambasadorů společnosti. Vystoupily tanečnice ve stylu Carneval Rio De Janeiro, tanečnice z filmu Chicago, kankánové tanečnice, akrobatky na hedvábných lanech, úžasná byla laserová show, a mě nejvíce nadchlo vystoupení bubeníků v doprovodu mých oblíbenců Safri Duo. Velmi příjemná byla také živá hudba, kdy jsme si mohli zatancovat, a to já také ráda. Byl to prostě opravdu boží zážitek.
Ani o hladu nás nenechali, průběžně nám na stůl nosili výborné jednohubky, kanapky, ovoce, zeleninku, maso, a nejlahodnější dortík, který jsem snad kdy jedla. Také šampíčko bylo.

Shrnutí informací, které při jednotlivých proslovech zazněly:
viděli jsme fotky z návštěvy Vietnamu, kde už je podepsáno několik smluv a kde je SkyWay velmi uznávaný a žádaný
zazněly informace o příznivém vývoji Blockchain platformy, jejích výhodách a funkcích Blockchain je velmi důležitý kvůli informacím, organizováním procesů, ziskům, zadávání projektů, dohodám, nabídkám, organizaci, crowdfundingu, propojení s dalšími druhy dopravy, placení za dopravní služby, obchodování na burze, propojení služeb a nabídek usilovně se pracuje na kapitalizaci investic, za 4 roky se stihlo udělat udělat opravdu velké množství práce slovo měli i kurátoři Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Uzbekistánu a Indonésie, byly předány dárky pro pana Yunitského jeho manželce v podobě skleněného pohárku, ručně tkaného koberce, šály a klobouku a všichni se shodli na jednom - Buduj SkyWay, zachraň planetu (už se těším na SkyWay emotikonu-smajlíka)
velmi zajímavé bylo také povídání o návštěvě Nigerie, kde prezentaci abmasadora pro Nigerii převzal 12-ti letý chlapeček a děkoval za možnost výstavby SkyWay, protože mu není lhostejné životní prostředí, ve kterém on a jeho kamarádi s rouškami na ústech vyrůstají pro Nigérii, je SkyWay důležitější než ropa.

Čím dál více vidím, jak nás stát a jím vytvořený systém vodí za ručičky jako loutky a hýbe s námi jak se mu to hodí jako s figurkami na šachovnici. Předkládají nám svoje supervýhodné bankovní produkty, zvykají nás na to, abychom se spokojili s málem a víc nepožadovali. Učí nás  to, že o čem se nemluví v televizi, rádiu, nepíše v superpozitivních novinách, kde na titulní stránce jsou dvě zprávy o rakovinách celebrit a chemičnosti kaiserek, tak to je špatné, nelegální a všichni se toho obávejte a hlavně do toho necpěte žádné peníze nebo o ně přijdete a v tom nejhorším případě zbohatnete a už vás nebudeme moci vodit jako ovečky. Je to naprosto šílené. Bohužel jsme tak vychováváni od malička, takže nám to nepřijde divné, ba naopak naprosto přirozené. A když se objeví něco, nebo někdo, kdo chce člověku pomoci z tohoto systému vystoupit a umožnit mu dělat to, co ho opravdu baví tím, že už nebude muset být závislý na práci, protože bude mít další příjem, o který se nebude muset starat, tak ho prohlásí za podvodníka a zloděje. Tak kde to jsme??? Asi v ovečkárně ....
Děkuji všem, kteří pochopili o čem SkyWay doopravdy je.

PŘÍRODA TOTIŽ NEPOTŘEBUJE NÁS, ONA SI BEZ NÁS PORADÍ, A LEHCE, ALE TO MY POTŘEBUJEME PŘÍRODU