Hlavní menu


Další nabídka

GPS 50°29'29.714"N, 15°9'47.053"E
Počasí online

Akce


Nejčtenější články


Informujeme


František Živný - Cíle po úraze

Vloženo: 10.03.2015 | Přečteno 2526x

František Živný - Cíle po úraze

I když jsem měl úraz svou vinou, zůstali mi věrni podporovatelé, můj první sponzor pan Karel Zetka, firma DOBA, a starý kamarád a nepravidelný sponzor Stanislav Svoboda a jeho firma ZETA.

Mým novým sparingpartnerem v tréninku se stal Lukáš Mráz, který soutěží v trojboji a absolvoval jsem s ním většinu tréninků, a novým sponzorem pan Miroslav Roháček, který mi nově vybavil posilovnu.

Většina veřejnosti se domnívá, že páka je pouze o položení soupeřovy ruky na fixátor. To ani náhodou. Je to o cvičení celého těla, vždy po jednotlivých částech:
- prsty,
- zápěstí,
- předloktí,
- bicepsy,
- tricepsy,
- ramena,
- trapézy,
- záda,
- prsa a budete se divit
- zadek,
- nohy.

Abyste se dostali na světovou úroveň, je třeba také trénovat:
- rychlý (vychytaný) start,
- mít  jen svou techniku a
- mít v ní 100% sílu.
Proto jsem cvičil i 10 hodin denně.

Mým nejlepším obdobím v tréninku byly roky 1997-2002. Cvičil jsem převážně se Štěpánem Rácem a Janem Peštou ve fitness centru Petra Pika v Mladé Boleslavi, kam jsem chodil vždy před prací 4x týdně na 3,5 hodiny. Po návratu domů jsem trénoval dalších 7 hodin. Trénink doma se skládal po přibližně hodinových blocích:
- hrazda,
- šplh,
- natahování šlach,
- síla a technika za pákovým stolem se závažím,
- posilování.
Jedenkrát v týdnu jsem se scházel s partou známých – sparingpartnerů, abych doladil techniku a přetahoval se s nimi za stolem.

Moje posilování však po úrazu limitují léky proti bolesti. Dříve šly dvě hodiny tréninku do svalů, dnes však posilováním nejprve odbourávám léky a teprve poté jde cvičení do svalů.

Nyní cvičím maximálně dvě hodiny denně 6x týdně, po přetlačení léků jde do svalů jen přibližně 30 minut. Proto vypadám, jak vypadám. Ale i když mne léky proti bolesti limitují, chci zhubnout a chci stále „trápit“ mladé na všech soutěžích do svých 40 let. Pak přestupuji do kategorie Masters, ve které chci soutěžit opět na mezinárodní úrovni i v zahraničí.

Od roku 2006 se pravidelně zúčastňuji ročně 2 kol Extraligy ze 4, jedno z kol pořádám v Českém ráji s kamarádem Mírou Vaňkem, mistrovství České republiky a jediné mezinárodní soutěže u nás – Golemovy ruky,  vždy na pravou ruku, protože levou jsem měl zraněnou. Za tu dobu jsem získal několik titulů mistra České republiky a vítězství v kvalifikačních turnajích.

Pro tuto sezónu 2012-2013 mám velké sezónní cíle, které konzultuji se svým velkým kamarádem a velkým sportovcem Zbyňkem Kotrmanem – úspěch na Golemově ruce, v Extralize a na Senecké ruce. Toto vše by mělo vyvrcholit účastí na mistrovství Evropy. Jsou však dvě podmínky, zdraví a váha. Tyto úspěchy budou nejlepším poděkováním všem mým podporovatelům. Jsem připraven udělat maximum.


moje první dva diplomy z prvního mistrovství České republiky v roce 1996


moji rodiče a babička


moje vítězství na MS 2000 v USA