Informujeme

3.hasičská kapka Bukovno výsledky

Vloženo: 22.04.2023 | Přečteno 220x

3.hasičská kapka Bukovno

Dne 22.4.2023 proběhl třetí ročník turnaje v karetní hře prší v bukovensko-línské hospodě pod organizační taktovkou místních hasičů.

Na turnaj se registrovalo 50 hráček a hráčů. Každý dostal visačku se startovním číslem. Mezi staré harcovníky, kteří se účastní turnajů v Českém ráji nebo v Mladé Boleslavi, se zařadilo 19 nováčků ve skrze místních.

Bukovensko-línská hospoda se nachází v místní Sokolovně. Obsluha se na nás výborně připravila, jak výběrem nealka, tak značkami výborných piv a skvělým obědem. Sál je prostorný, 13 stolů bylo rozprostřeno rovnoměrně s ohledem na prostor okolo nich. Čtvrtý ročník po letošním úspěchu jistě přivede další hráče a sál bude plně zaplněn.

Rozlosování a průběžné výsledky, které určovaly čtveřice a trojice ke stolům pro každé kolo, se promítaly na velké obrazovce. Před každým určováním se tvořil pod obrazovkou velký chumel. Hráčky a hráči se svolávali ke stolům, pomáhaly jim k tomu visačky a později už i osobní setkání u stolu v předchozích kolech.

Krátce po 11.hodině se zkřížily první listy, nováčkové se rychle naučili vyplňovat výsledky jednotlivých her. Byl to jeden z nejrychleji sehraných turnajů, které jsem kdy organizoval. Jedenkrát byl vyrovnán rekord počtu bodů za kolo (30 z 32) a byl stanoven rekord v počtu bodů za turnaj. Ten má hodnotu 191 bodů z 256 možných.

Rozhodčí řešil jen pár dotazů skrzeva nejasností v pravidlech.

Před vyhlášeních celkových výsledků byl vyhodnocen kvíz. Vyhlašoval se dětský a dospělý výherce. Mezi dětmi byly dva mládenci, kteří měli plný počet bodů (8). Losem byl vybrán vítěz. Nejlepší dospělí byli tři (všichni se 7 body). Také losem byla vybrána vítězka. Otázky byly dvě na téma pražská hromadná doprava a 6 okolo hracích karet.

A už se přešlo na vyhlášení výsledků v turnaji. Vyhrál místní borec s exotickou přezdívkou s bodovým rekordem navrch. Každý z 50 účastníků si vybral hodnotnou cenu, které místní hasiči pro účastníky připravili. Všem patří velký dík.

Byť jsme hráli prší s kapkou v názvu turnaje, venku se probouzelo jaro. Jak vnitřní tak venkovní prostory byly využívány také hosty hospody. Převážně cyklisty. Ti se zajímali o dění na sále a příští ročník třeba místo do sedel zasednou na židle a přijdou se pobavit. Pobavit tak dobře, jako jsme se letos pobavili my.