Hlavní menu


Další nabídka

GPS 50°29'29.714"N, 15°9'47.053"E
Počasí online

Akce


Nejčtenější články


Informujeme


Libošovické oslavy 2023

thumb
Vloženo: 07.07.2023

Libošovické oslavy 2023

670 let obce a 130 let SDH

 

Dne 24.6.2023 proběhly oslavy kulatin obce a hasičů. Šlo vlastně i o třetí Setkání rodáků a přátel Libošovic. Před mší od 10:00 krátce jemně zapršelo, ale počasí nakonec pořadatelům přálo. Všechny postavené párty stany sloužily jako úkryt před silným letním sluníčkem.

Souběžně se mší v knihovně začala přednáška s videoprojekcí o historii a zajímavostech Libošovic, výstava pohlednic Kosti a veřejnosti se otevřel Domov pokojného stáří Charita. Po obědě se otevřely také prostory Mateřské školy.

Střed obce na mostku přes říčku Klenici zahradil návěs coby hlavní stage. Na ní a před ní se postupně vystřídaly děti z Mateřské školy Libošovice, mažoretky ze Sobotky, dechová hudba Broďanka, trampské uskupení Nudleboys a rocková kapela Konverse band. 

Vyhrazený prostor mezi památníkem a stagí se zaplnil stánky, zastřešeným posezením, hasičskou technikou, skákacím hradem, houpačkami, střelnicí, ukázkou sokolníka a nadšenými návštěvníky. U vchodu na úřad zájemci hráli virtuální hry.

Pestrý program nenechal nikoho v klidu. Děti se zapojily při ukázce historické stříkačky, kdy aktivně pumpovaly, a moderní techniky, kdy se nechaly skrápět vodou. Domov představil moderní prostory a vybavení pro seniory, školka vybavení pro nejmenší, milovníci starých pohlednic se zahleděli do pohlednic Kosti za posledních 130 let a na přednášce o historii obce se vyplňoval quíz. Stánky vábily na studené pití a vařené a grilované pochutiny. 

Oslavy skončily. Velký zájem o historii obce zavazuje pořadatele se připravovat průběžně na další setkání již letos.