Hlavní menu


Další nabídka

GPS 50°29'29.714"N, 15°9'47.053"E
Počasí online

Akce


Nejčtenější články


Informujeme


Pavel a Dana Šubrtovi vydali novou básnickou sbírku

Vloženo: 25.02.2015 | Přečteno 4831x

Mladá Boleslav - Manželé Pavel a Dana Šubrtovi vydali novou básnickou sbírku s názvem Jak chutná rok, která se dočkala v pondělí 25. dubna křtu v Kavárně literární v Mladé Boleslavi.

Tu zcela zaplnily desítky příznivců těchto kosmonoských básníků. Nová sbírka nabízí vždy po jedné básni od obou z autorů ke každému z dvanácti měsíců. Básně tak osobitým způsobem mapují průběh celého jednoho roku.

Podstatnou součástí knihy jsou fotografie Pavla Šubrta s přírodními motivy, které nechybí u žádné z básní sbírky. Křtu se také zúčastnili zástupci města Mladá Boleslav.

Při pondělním křtu v naplněných malých prostorách kavárny básně z nové sbírky střídavě recitovali členka městského divadla Eva Horká a moderátor, ředitel rádia i amatérský herec Luboš Dvořák.

Příjemnou atmosféru tohoto setkání, které vyústilo v tradiční křest šampaňským, podbarvoval a spoluvytvářel Miroslav Kučera hrou na saxofon.

Sbírku podepsanou oběma autory bylo možné zakoupit přímo na místě, je také k sehnání v knihkupectví na náměstí Míru nebo za sníženou cenu v redakci Boleslavanu v přízemí budovy magistrátu na Komenského náměstí.

Nová sbírka je druhým společným počinem manželů Šubrtových, před rokem vydali své básně také společně v knize Nečekaný soumrak / Ještě je den.

Dana Šubrtová je také autorkou sbírky Kam schovali jsme křídla. Pavel Šubrt již vydal sbírky A co dál, Někde jsme zůstali stát, Když nic umře v dlani a
Je modro až k zalknutí.

Oba autoři se v posledních deseti letech úspěšně účastní celostátní soutěže amatérských básníků Mělnický Pegas, odkud si již přivezli řadu cen.