Hlavní menu


Další nabídka

GPS 50°29'29.714"N, 15°9'47.053"E
Počasí online

Akce


Nejčtenější články


Informujeme


Podzimní variace

Vloženo: 10.04.2015 | Přečteno 1491x

Podzimní variace

Prsty deště
vyťukávají za oknem podzimní nokturno
a opuštěná zahradní židle
zívla si nudou
bělostná těla košil
se proplétají v čerstvém větru
a krůpěje jeřabin
zvou ptáky k poslední hostine

Mezi spadanými jablky
pomalu odchází další rok
ale tvoje dlaně mě hřejí
víc než na jaře
tak si létám nad zemí
s pavučinou babího léta ve vlasech
a píšu ti vzkaz
na říjnové nebe

 

 

 

17. ročník celostátní literární soutěže Mělnický Pegas vyvrcholil vyhlášením výsledků a předáním cen v Masarykově kulturním domě v Mělníku. Do letošního ročníku (2011) se přihlásilo celkem 55 autorů ve věku 14 až 87 let. Zásadního úspěchu dosáhla také básnická dvojice Pavel a Dana Šubrtovi z Kosmonos.

„Jsme velmi překvapeni takovým úspěchem. Skutečně jsme to nečekali a moc si ocenění vážíme,“ řekl Pavel Šubrt po vyhlášení dnešních výsledků.

V kategorii do 15 let poslala básně jako jediná čtrnáctiletá Barbora Svobodová, která za ně dostala čestné uznání. Kategorie 15 až 30 let se zúčastnilo 24 autorů. Zvítězila Michaela Schwarzová z Ostrova, na druhém místě skončila Tereza Hejdová z obce Třtice a třetí místo patřilo Sylvii Pavlokové z Mikulova. V kategorii nad 30 let, kam se přihlásilo sedmnáct autorů, patřilo prvenství Petrovi Petříčkovi z Hořovic, na druhém místě se umístila Dana Šubrtová z Kosmonos a na třetím Magdalena Pokorná z obce Třtice. V kategorii autoři nad 30 let, kteří vydávají básnické sbírky, zvítězil Pavel Šubrt z Kosmonos. Za ním skončila Svatava Mášová z Kroměříže a Václav Frans z Nové Paky.

Každý z autorů posílá do soutěže tři až pět básní, které hodnotí odborná porota složená z básníků, spisovatelů a pedagogů. Kosmonoská dvojice se soutěže zúčastnila již po desáté a Pavel Šubrt zvítězil po šesté.
zdroj