Hlavní menu


Další nabídka

GPS 50°29'29.714"N, 15°9'47.053"E
Počasí online

Akce


Nejčtenější články


Informujeme


Příprava Františka Živného

Vloženo: 10.03.2015 | Přečteno 2432x

Příprava Františka Živného a AWC Dolní Bousov na MČR 2013
Vrchol letošní domácí sezóny (2012/2013), mistrovství České republiky, proběhne 22.6.2013 v Kosticích u Břeclavi. Nominovaní členové dolnobousovského klubu se schází každou neděli na 2,5-hodinový trénink, který vede František Živný. Pro něho je to poslední sezóna mezi muži, od příštího roku bude soutěžit v kategorii masters (nad 40 let). Tréninky jsou zaměřeny na sílu, rozvoj techniky a rozvoj předností každého zvlášť. I když jsou pro Františka jeho zranění z minulosti limitem, nedaruje ostatním jedinou možnost jej porazit. Pro ostatní je to velká výzva a dávají Františkovi zabrat.

Členové klubu natočili jeden ze svých nedělních tréninků na video. Trénink Zástupci těžších váhových kategorií František Živný, Karel Lochman, Míla Hiršál a Daniel Příhonský. Výdrží a fyzickou silou František dominuje, silově se mu však vyrovnají. Františkovi po úraze výrazně pomáhají speciální doplňky stravy. Saša, který pod Františkovým vedením trénuje první rok a bude poprvé soutěžit na MČR, doporučil Františkovi výrobky firmy Coral Club International. Upravená voda mu pomáhá přestát následky a věnovat se tréninkům naplno.

Velkou neocenitelnou pomoc poskytuje Františkovi jeho „pokrevní brácha“ Lukáš Mráz, se kterým probírá tréninky, pomáhá mu při cvičení a těží z jeho zkušeností. Dalším sparingpartnerem pro cvičení je nejlepší kamarád Zbyněk Kotrman, jehož mnohaleté zkušenosti, co se týče cvičení, organizace tréninků a životosprávy, jsou neocenitelné. Jeho psychická podpora  a rady pro zvýšení vytrvalosti a síly jsou pravou podporou.

František děkuje všem, kteří mu fandí a podporují jej. V první řadě rodičům za rodinnou pohodu, panu Karlovi Zetkovi za finanční podporu od roku 1998, Mírovi Vaňkovi za propagaci. „Těším se na Vaši podporu i nové éře mé kariéry, v soutěžích masters,“ zdraví fanoušky František Živný.


Pokrevní brácha Lukáš Mráz


Ruda Stezka


František Živný